Pátek, 24 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Co je to kolagen a jaké jsou jeho přínosy?

Post date:

Author:

Category:

Dodejte svým vlasům potřebný kolagen. Vaše klouby kolagen potřebují, dodejte jim ho. To neustále slýcháme z televizních reklam. Je sice pravdou, že kolagen je pro tělo velice důležitý, na druhou stranu jen málokdo ví, co to kolagen vlastně je. Pojďme si tuto ve vodě nerozpustnou bílkovinu představit a zároveň si prozraďme, jaké jsou přínosy kolagenu, o kterém se neustále říká, jak moc je potřebný a nezbytný. 

Co je to kolagen?

Pokud hovoříme o kolagenu, hovoříme o jednom z nejhojnějších a zároveň také nejdůležitějších proteinů v těle. Kolagen je bílkovina tvořená několika aminokyselinami. Najdete ho prakticky všude. Z devadesáti procent tvoří oční bělmo, z osmdesáti procent tvoří šlachy, z třiceti procent tvoří kosti a z pětasedmdesáti procent tvoří pokožku. 

Není tedy ani pochyb či sporu o tom, že se jedná o důležitou součást našeho těla. Bohužel se tato důležitá součást našeho těla z těla vytrácí, a to po třicátém roce života. Po tomto roce můžeme na svém těle pozorovat jisté změny, jako jsou kruhy pod očima, přibývající vrásky nebo například pomalý růst vlasů. Za tím vším stojí úbytek kolagenu, proto je velice důležité, abychom ho zejména po třicátém roce života do těla opět začali dostávat. 

Jaké jsou přínosy kolagenu?

Pokud se rozhodneme kolagen do těla opět dodat (ať už formou doplňků stravy nebo koktejlu tzv. elixíru mládí Rays of Beauty), můžeme brzy pozorovat skvělé výsledky. Kolagen totiž udržuje pokožku mladou a klouby zdravé. Kromě toho udržuje kolagen i střeva zdravé stejně jako mozek ve skvělé formě. A nesmíme zapomenout na srdce – díky dostatku kolagenu se předchází vzniku kardiovaskulárních onemocnění, jež jsou nejčastější příčinou úmrtí v České republice. 

Kolagen kromě toho udržuje také kosti silné a zdravé a podporuje správnou funkci jater, které detoxikují organismus člověka. 

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!