Čtvrtek, 1 prosince, 2022
- Komerční sdělení -zeny

Kurzy italština jako hit roku

Post date:

Author:

Category:

V tomto roce se v naší jazykové škole zvýšil zájem o kurzy italštiny. Jsme za to moc rádi a rádi také konstatujeme, že se tento jazyk vrací do módy. Chcete se i vy v Itálii, zemi plné vášní a dobrého vína (a pizzy), domluvit bez použití angličtiny?

Před námi je teď nový semestr, proto jsme se rozhodli všem začátečníkům sepsat článek o tom, co je čeká. Co je dobré vědět o italštině a kurzech italštiny předtím, než se začnete učit? Proč se budete učit v kurzu italštiny nejen mluvit, ale i gestikulovat? To vše vám řekneme v dnešním článku!

Nezalekněte se pravidel

Určitě vám nebudeme tvrdit, že je italština jednoduchý jazyk, který se naučíte za měsíc. Italština je krásný a libozvučný jazyk, který vás však dokáže překvapit různými pravidly a slovy. Náš tip pro začátečníky je, abyste se pořádně naučili pravidla a výjimky výslovnosti. Pak můžete pokračovat k časování sloves avere (mít) a essere (být).

Gesta jsou základem italštiny

Možná už jste někdy slyšeli takovou glosu, že pokud byste Italovi svázali ruce, nedokáže vám nic říct. Gesta jsou opravdu neoddělitelnou součástí mluvené italštiny. My Češi takovou potřebu nemáme, tak se nám zdá máchání rukama trochu směšné. Ale je potřeba vžít se „do role“.

Pokud se naučíte gestikulovat rukama jako Italové, vaše italština se posune o kus dál od znalostí z učebnic k pravému jazyku. Těmito gesty se dají vyjádřit i celé věty a Italové si zkrátka rozumějí. Jak vyjádřit, že vám něco chutná nebo že vás něco štve? Vše se naučíte, až proniknete do hloubky italštiny.

Motivace je základ

V jazykových kurzech nejvíce záleží na vašem vlastním odhodlání a motivaci. Přibližně po prvních dvou měsících opadne počáteční nadšení a může být pro vás stále náročnější se ke studiu dokopat. V tomto stádiu je důležité mít správného lektora, který vás podrží a bude motivovat k dalšímu postupu.

Udělejte si proto před výběrem rešerši jazykových škol a zjistěte si, jaké kurzy italštiny nabízí. Podívejte se na recenze a běžte se podívat na ukázkovou hodinu italštiny.

Pozor na románskou příbuznost

Výhodou románských jazyků je, že jsou si do jisté míry podobné a vykazují určitou příbuznost. Pokud už umíte některý románský jazyk jako francouzštinu, španělštinu nebo portugalštinu, půjde vám učení italštiny snáze. Protože dokážete pochopit systém jazyka a porozumíte jeho základům

Pokud bychom však mohli doporučit, neučte se víc než jeden románský jazyk zároveň. Jejich podobnost může být i prokletím, kdy se vám budou slovíčka plést dohromady a budete mluvit dvěma jazyky najednou, ale ani jedním pořádně.

Věříme tomu, že i vás krásy italského jazyka zlákají. Pokud se rozhodnete, že se pustíte do jazykového kurzu italštiny, napište nebo zavolejte do Jazykové školy PELICAN, kde vám rádi poradíme a kurz doporučíme!

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!