Sobota, 1 dubna, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Chcete potěšit svého domácího kutila? Kupte mu stylové pracovní montérky

Post date:

Author:

Category:

Zedníci, automechanici či údržbáři. Existují profese, při jejichž výkonu se bez kvalitního oděvu zkrátka neobejdete. Pravdou však je, že zrovna pracovní montérky by neměly chybět ani v šatně správného domácího kutila, který se sice rukama neživí, ale pravidelně třeba seká trávu kolem domu a na jaře umí přezout zimní sadu kol auta za letní. Chcete svého šikulu potěšit, ale nevíte, co mu k svátku, narozeninám nebo třeba pod stromeček nadělit? Pak by stylové a přitom funkční pracovní montérky mohly být tím pravým tipem na originální dárek. Podle jakých kritérií vybírat?

Bavlna nebo polyester?

Co se použitého materiálu týče, pracovní montérky se vyrábí jak ze 100% bavlny, tak i z bavlny s příměsí polyesteru. V obou případech hraje roli tloušťka materiálu, která se udává v g/m2. Čím vyšší číslo bude, tím teplejší budou i montérky.

100 % bavlněné montérky oceníte v létě během veder, protože jsou lehčí, lépe dýchají a pracovník se v nich tolik nepotí. Na druhou stranu, montérky s příměsí polyesteru jsou vedle vyšší hmotnosti odolnější a lépe tak obstojí zejména při náročnějších činnostech, kdy jsou oděvy extrémně namáhané.

Montérky podle délky

Vedle použitého materiálu je potřeba zmínit rozdílnost i co do střihu, respektive délky kalhot. Základní kategorie v tomto ohledu tvoří montérky:

 • s laclem,
 • do pasu,
 • tříčtvrteční,
 • šortky.

Volbu je třeba uzpůsobit povolání, ale i preferencím daného pracovníka. Zkrátka a dobře, jednomu se pohodlně pracuje v montérkách do pasu, jiný upřednostní montérky s laclem, které navíc chrání záda před prochladnutím, mají více úložného prostoru v podobě kapes a díky kšandám padnou jako ulité i při nějakých těch hmotnostních výkyvech.

Antistatické pro elektrikáře, reflexní pro cestáře

Pracovní montérky se od sebe liší i speciálními vlastnostmi, díky kterým jsou vhodné pro specifická povolání. Vyrábí se zejména varianty:

 • nehořlavé,
 • žáruvzdorné,
 • odolné proti chemikáliím,
 • antistatické,
 • reflexní,
 • protipořezné,
 • zateplené.

Při výběru tak vezměte v potaz činnost, kterou se váš šikula primárně zabývá. Pokud má elektrikářskou firmu, budou se mu rozhodně hodit montérky antistatické. Bez této vlastnosti se naopak jistě obejde pracovní oděv určený pro cestáře, který naproti tomu musí mít dostatek reflexních prvků. Ty potřebuje v nepřehledném prostředí lesa i dřevorubec, který však zároveň ocení protipořezovou ochranu. Svářečův šatník se pak neobejde bez montérek se speciální nehořlavou, eventuálně žáruvzdornou ochranou, před kterou třeba silničáři naopak zejména v zimních měsících upřednostní zateplenou variantu. Pokud si nejste jisti, pro kterou profesi se dané vlastnosti montérek hodí, a které jsou naopak pro daný účel využití zbytečné, doporučujeme podívat se na www.tomiscz.cz, kde naleznete přehlednou nabídku s možností třídění jak podle vlastností, tak i profese. Nejdete zde nejen montérky, ale i další osobní ochranné pracovní pomůcky a prostředky.

Tipy na stylové montérky, které potěší profesionála i domácího kutila

Na trhu existuje široká nabídka montérek, které se od sebe navzájem liší podle základních kritérií:

 • materiál a jeho tloušťka,
 • specifické vlastnosti dle dané profese,
 • přítomnost poutek, kapes a chráničů,
 • letní i zimní varianty,
 • pánská i dámská provedení,
 • barevné vzory,

Na základě toho lze doporučit konkrétní modely, které se v současné době těší popularitě jak mezi profesionály, tak i domácími kutily. Mějte přitom na paměti, že ta tam jsou doby, kdy všechny montérky byly modré a nabídka co do designu omezená. V dnešní době je naštěstí možné i pracovní oblečení pořídit ve stylových a barevně lákavých variantách.

Pracovní montérky Emerton: Hodně kapes a zesílení namáhaných částí

Ze směsi ve složení 35 % bavlny a 65 % polyesteru v gramáži 270 gm/m2 se vyrábí montérky Emerton, které mají namáhané části zesílené polyesterem 600D. Vedle odolnosti a pracovníkova pohodlí patří mezi jejich největší přednosti množství kapes s dostatkem místa pro uložení mobilu, klíčů, ale i drobného nářadí, a v neposlední řadě široká škála prodávaných variant, které jsou:

 • pánské i dětské,
 • šortkové, tříčtvrteční, do pasu, s laclem,
 • letní i zimní varianty s ochranou do mrazů až – 40 °C.

Na odolnou bavlnu a reflexní prvky lákají pracovní montérky Stanmore

Odolný, 100% bavlněný materiál s gramáží 275 g/m2 a se zdvojenou látkou v oblasti kolen a dostatek reflexních prvků. Tak lze charakterizovat pracovní montérky Stanmore, jejichž pohodlný střih jde ruku v ruce s kvalitními kovovými druky a zipy. Pro upevnění nářadí disponují dostatkem poutek – včetně toho na kladivo.

Pracovní montérky Assent: Řemeslníci řemeslníkům

Nizozemská společnost Rehamij již od 90. let minulého století používá příznačný slogan „od řemeslníků pro řemeslníky“. Ten značí, že firma při vývoji nových kolekcí pracovních oděvů hojně komunikuje s pokrývači, malíři, truhláři, instalatéry, cestáři, dělníky a jinými řemeslníky, kteří do vývoje přispívají cennými poznatky z praxe, a v zásadě tak navrhují pracovní montérky Assent tak, aby co nejlépe seděly jim samotným. Charakterizuje je zejména:

 • flexibilita,
 • trojité prošití v rozkroku a v kolenou,
 • nastavitelná délka nohavic a šířka pasu,
 • zvýšené množství prakticky umístěných kapes a poutek,
 • reprezentativní design.

Pracovní montérky Desman s laclem, do pasu i do zimy

Mezi řemeslníky i domácími kutily prověřené patří i pracovní montérky Desman, které je možné zakoupit jako šortky, tříčtvrteční, do pasu i s laclem. K jejich výrobě se používá z 65 % polyester a z 35 % bavlna s gramáží 235 g/m2. V nabídce najdete i provedení uzpůsobené povětrnostním podmínkám zimních měsíců.

Ochrana i pro nadměrné velikosti. Pracovní montérky MAX myslí i na ty největší řemeslníky

Prodyšné pracovní montérky MAX ze 100% bavlny dokážou prvotřídně ochránit spodní část těla i největších řemeslníků, kteří navíc kvitují možnost využít službu nadměrné velikosti a prodloužení délky nohavic. Samozřejmostí je dostatek kapes a poutek, reflexní prvky, zdvojená látka a dvojité prošití v namáhaných částech. Vhod přijdou i polohovací kovové druky a rozmanité barevné kombinace, které je tak možné sladit s vašimi firemními barvami.

Slušivé pracovní montérky Yowie na míru všem šikovným ženám

Řešení přesně pro dámy nabízí pracovní montérky Yowie z dílny českého výrobce ČERVA, které jsou ženským požadavkům přizpůsobeny jak do střihu, tak i barevných kombinací. Velikosti od 34 do 44 uspokojí každou domácí kutilku a zahradnici.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!