Pátek, 24 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Vyplatí se repasovaná výpočetní technika?

Post date:

Author:

Category:

Nákup nového počítače (desktopového či laptopu) by měl být vždy doprovázen zevrubným posouzením specifik, jež by měl splňovat.

Výběr konkrétního modelu vždy provádíme na základě toho, k jakým účelům jej budeme používat, proto se také jednotlivé druhy mezi sebou liší nejen vzhledem a cenou, ale především integrovanými komponenty, které specifikují jeho výkon, možnosti zobrazování či využitelné nástroje.

Při výběru vhodného typu počítače tak často řešíme optimální konfiguraci při daných finančních možnostech – je-li ovšem potřeba počítač na určité výkonností úrovni s poměrně vysokou cenou, je dobré se porozhlédnout po vhodné alternativně. Jednou z nich je repasovaná výpočetní technika.

Repasovaná technika a její výhody

Výpočetní technika vyšší výkonností třídy je obvykle dražší než standardně nabízené počítače a notebooky, jelikož obsahuje řadu komponent nebo speciální provedení, které zajišťuje plynulý běh a souběh programů náročnějších například na grafické zobrazování nebo zpracování dat.

Běžné modely počítačů a laptopů jsou primárně řešeny jako kancelářské, výkonnější zařízení vyžadují pokročilé komponenty a odpovídající dodatečné systémy (chlazení, odolnost krytování apod.). Repasovaný počítačse obvykle řadí do zmíněné vyšší výkonnostní třídy, představuje však mnohem dostupnější variantu.

Jak vzniká repasovaný počítač

Jako repasovaný je obvykle označován počítač nebo notebook, který je prodáván jako použitý. Slovo použitý ovšem v tomto případě nelze chápat v obvyklém smyslu – repasují se výstavní kusy z předváděcích akcí nebo zařízení využívána v rámci leasingových služeb, či vrácená v zákonné lhůtě, tedy modely, které byly užívány minimálně nebo ve velmi omezené míře.

Proces repasování v podstatě znamená kompletní vyčištění (fyzické i na úrovni softwaru), opravu a výměnu poškozených nebo vadných komponent a dílů a následné detailní otestování správné funkčnosti.

Refurbished Computers

Výhody repasovaných počítačů

Hlavní výhodou nákupu repasované techniky je především její cena. Repasovaný notebook velmi dobrého výkonu můžete koupit i s cenou o desítky procent nižší, než za jakou byste pořídili nový.

Je sice pravda, že repasovaný model bude vždy mírně zastaralý v porovnání s aktuálními typy, jelikož se ovšem takové modely vyřazují velmi brzy, není míra zastarání vysoká. Další výhodou těchto zařízení je velmi výkonná konfigurace – vždy se totiž jedná o modely vyšších produktových řad. Pro prodej repasovaných počítačů platí speciální podmínky, obvyklou je například záruční lhůta, která tvoří zpravidla minimálně 12 měsíců.

Potřebujete-li počítač nebo notebook pro náročnější aktivity (například práci s grafickým softwarem nebo programování či hraní moderních her), jsou repasovaná zařízení velmi dobrou volbou, nemáte-li k dispozici dostatek finančních prostředků.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!