Sobota, 1 dubna, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Vylaďte svůj business outfit k dokonalosti

Post date:

Author:

Category:

Jste businessman nebo podnikající žena? Důležité je dbát nejen na příjemné vystupování, ale i na své oblečení. Business outfit patří mezi špičkové oblečení ve světě módy. Vyrábí se z kvalitních materiálů, perfektně padne vaší postavě a pomůže vám udělat dobrý dojem na klienty či budoucího zaměstnavatele. Business oblečení ale využijete i pro jiné příležitosti, a nemusíte být ani podnikatel. Inspirujte se s námi, kdy a proč zvolit toto oblečení!

Formal vs. casual business oblečení

            Ve značkových obchodech a e-shopech zakoupíte business oblečení formal a casual. Pro jednání se společnostmi a firmami s přísnými pravidly oblékání (např. banky) upřednostněte klasické formální oblečení, nejlépe modrý nebo šedý oblek. Ženy zaujmou v jednobarevném kostýmku doplněného o decentní šperky. Některé moderní firmy mají rozvolněná pravidla pro oblékání. Na schůzky s pracovníky těchto firem si oblékněte business casual oblečení. Muži budou nepřehlédnutelní v chinos kalhotách, košili bez kravaty a neformálním saku, ženy v úzké sukni ke kolenům či kalhotách, halence a saku.

Pro jaké příležitosti zvolit business outfit?

            Někteří zaměstnavatelé požadují, aby se jejich zaměstnanci oblékali podle interní směrnice. Business oblečení využijete nejen v zaměstnání, ale i při pracovních schůzkách s klienty firmy, na společenských událostech, svatbách, promocích, křtinách a firemních večírcích. Toto oblečení bude dokonale reprezentovat vás i vašeho zaměstnavatele. V práci si zřejmě nevystačíte pouze s jedním business oblečením a při nástupu budete muset do nového outfitu něco investovat.

Pánové, v čem zaujmete na první pohled?

            Většina zaměstnavatelů dává přednost formálnímu oblečení. Mějte při ruce dostatek obleků v černé, šedé a tmavě modré barvě a v horkých letních dnech osvěžte svůj šatník světle šedým a béžovým oblekem. Nepodceňujte ani výběr košile a sáhněte po jednobarevné košili ve světlých barvách, popřípadě s nenápadným vzorem. Neodmyslitelnou součástí business outfitu je kravata v decentních barvách a se střídmými vzory. Naopak vám žádný zkušený prodejce nedoporučí barevné kontrastní vzory a výrazné materiály. Platí, že méně je někdy více!

Dámy, v čem budete oslnivé?

            Dámský business outfit formálního stylu je velmi konzervativní. Nejvhodněji se jeví klasický kostýmek (sukně a sako) nebo kalhotový kostýmek (kalhoty a sako). Zapomeňte na výrazné barvy a zůstaňte při zemi. Formální business styl podtrhnete kostýmkem v tmavé barvě a v létě kostýmkem ve světlých odstínech. Vsaďte na klasicky střižený kostýmek s délkou sukně ke kolenům. Pokud kostýmkům příliš neholdujete, pořiďte si jednobarevné business šaty nebo modely s decentním vzorem. Přes šaty si přehoďte stejnobarevné sako s délkou k bokům.

Doplňky jako pomyslná třešnička na dortu

            Řada businessmanů a žen zvažuje, jakým způsobem řešit špatný zrak. Jestliže máte pocit, že vám brýle nesluší nebo vám na nose vadí, správnou volbou jsou kontaktní čočky. Pravda je ale taková, že brýle s nenápadnými obroučkami vám přidají na důvěryhodnosti a váženosti. Dioptrické brýle proto před klienty neschovávejte, a naopak je hrdě noste. Máte zrak jako ostříž? Ani vy se nemusíte vzdávat brýlí – stačí zvolit nedioptrické brýle. Pánové by pak měli sladit koženou obuv s opaskem, peněženkou, hodinkami a aktovkou a ženy zase lodičky s kabelkou, opaskem a hodinkami. Samozřejmostí je nevtíravý parfém a střídmý výběr šperků.

            Někdo se v business oblečení již orientuje bez problémů. Pokud si takové oblečení pořizujete poprvé, dejte na rady prodavačů, kteří dokážou najít business outfit i pro vaši postavu a potřeby!

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!