Neděle, 28 května, 2023
- Komerční sdělení -zeny

První trimestr: na co si dát pozor a kde hledat ověřené informace k průběhu těhotenství

Post date:

Author:

Category:

Dvě čárky na těhotenském testu jsou pomyslnou startovní čárou, kterou začíná devítiměsíční dobrodružství. Budoucí maminku čeká během tohoto období spousta výzev, které musí překonat. A nejde jen o fyzické změny nebo nárůst hmotnosti, které ji čekají, ale také o emocionální výkyvy nebo o psychické problémy. V průběhu gravidity vyvstává mnoho otázek, na které se ale nedostává často odpovědí ani od ošetřujícího lékaře. Kde hledat rady, čeho se vyvarovat?

Těhotenství v kostce

První trimestr značí velkou životní změnu, protože potvrzením těhotenství u lékaře teprve vše nastává a žena, která čeká první dítě může mít pocit, že je ztracená. Čeká dítě a její život se ubírá zcela novým směrem, ale kde hledat informace? Důležité je nepropadat panice a soustředit se na vyhledávání poznatků v relevantních zdrojích. Opravdu se nevyplácí sázet na webové stránky nebo prezentace různých výrobců, prodejců nebo dokonce šarlatánů, kteří mohou ohrozit matku nebo dítě i na životě. Naopak je dobré se obrátit na prověřený zdroj informací, jako je web Modrý koník, kde se nacházejí veškeré znalosti o těhotenství v kostce.

Nejistota prvních týdnů

Sdělit radostnou novinu okolí nebo posečkat? V prvním trimestru se doporučuje ponechat si tuto novinku pro sebe, výjimkou je situace v zaměstnání. Už například v průběhu sedmého týdne těhotenství se nedoporučuje nosit těžká břemena, pracovat na dlouhé nebo noční směny, proto je možné se se zaměstnavatelem domluvit na potřebných změnách. Současně je vhodné navštívit ošetřujícího gynekologa, který potvrdí těhotenství a založí těhotenskou průkazku. Na ostatní vyšetření je ještě čas. Na druhou stranu mohou gravidní ženu trápit ranní, někdy celodenní nevolnosti, zvýšená citlivost na určitý druh potravin včetně ořechů nebo citrusů.

Online poradna pro dotazy

Začátek těhotenství přináší řadu změn. Doporučuje se omezit pití kofeinových nápojů a přestat užívat alkohol nebo jiné návykové látky. Těhotenství je samozřejmě zásadním důvodem, proč dát vale cigaretám. Nesmí se zapomenout na správný a vyvážený jídelníček nebo fyzické aktivity včetně plavání, chůze nebo cvičení jógy. Pro duševní pohodu je možné konzultovat zdravotní stav skrze těhotenskou kalkulačku nebo pomocí týdnů těhotenství, které rozepisují na Modrém koníkovi veškeré zdravotní obtíže nebo monitorují vývoj plodu. A co s otázkami, na které se nenajde odpověď? Vždy je možnost zadat anonymní dotaz do online poradny, kde odborníci z rozličných oborů nebo lékaři obratem odpoví.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!