Pondělí, Říjen 26, 2020
- Komerční sdělení -

Proč větrat pomocí rekuperace?

Post date:

Author:

Category:

Energeticky úsporné domy zažívají velký boom. Majitelé novostavby si do svých domů žádají ty nejmodernější technologie, aby ve výsledku ušetřili peníze a rovněž vyhověli nejvyšším kritériím průkazu energetické náročnosti budovy.

Jedním ze sledovaných komodit je i řízená výměna vzduchu v objektu. Decentrální větrání je technologie, která používá větrací jednotky v obvodové zdi budovy. Jsou řízeny regulátorem, v němž lze nastavit intenzitu větrání dle aktuální potřeby i pomocí čidel.

Co je to decentrál?

Decentrální větrací systémy jsou vhodné pro všechny. Pro rodinné domy, kanceláře, obchody i firmy. Rekuperační jednotky jsou nejlepší investicí, kterou můžete do svého domu pořídit. V každé místnosti je umístěna jedna, popřípadě více větracích jednotek v závislosti na rozloze. Tyto jednotky odvádějí znečištěný vzduch ven z budovy a po uplynutí časového intervalu opět přivádějí čerstvý vzduch do budovy. U tohoto systému není zapotřebí potrubních rozvodů. Centrální větrací systémy mají rozvody po celé budově.

Výkon kontra kapacita?

Obecně platí, že jedna větrací jednotka například zvládne vyvětrat 20 – 50 metrů krychlových obytné plochy. Větrací systém je vhodné použít v koupelnách i v kuchyních, ale za použití určitých specifik. V kuchyni je třeba udržet odstup nejméně 150 cm od digestoře. V koupelně, kde je oproti zbytku bytu větší vlhkost, lze použít rovnotlaké větrací jednotky.

Financování z dotací

Velmi dobrou zprávou je, že prostupy pro větrací jednotky nepůsobí jako tepelné mosty, nevzniká v nich průvan, ani choroboplodné zárodky. Systém má nízké provozní náklady, jednoduchou údržbu (nevyžaduje speciální firmy pro čištění potrubních rozvodů) a má velice tichý chod. Na jeho pořízení lze navíc čerpat i dotace.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy

Vybíráš chytré hodinky? Nové Apple Watch 6 tě ohromí!

Designové módní doplňky nikdy nevyjdou z módy

Pokud si ráda prohlížíte časopisy o módě a módním stylu, pak jistě víte, že to co bylo v módě včera, už za pár dní...

Jak skladovat letní oblečení?

V posledních dnech se podzim plnou silou hlásí o slovo. Je tedy víc než jasné, že letní šaty, sukně a kraťasy už...

Jak (znovu) ulovit partnera rybáře?

Je váš partner rybář? Rybaření je jeho jedno velké hobby, vášeň či povolání? Miluje tu pohodu, kdy může na břehu rybníka či...