Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Naučte se říkat ne!

Post date:

Author:

Category:

Neustálý kolotoč

Dnešní doba je rychlá a své tempo nepolevuje. Je velmi těžké se přizpůsobit, ale mnohem těžší ve skutečnosti je, být sám sebou. A co z nás dělá to, čím jsme? Je to prosté slůvko „ne“. Určitě to znáte. Je pátek a vy sedíte v práci, zatímco v hlavě střádáte plány na volný víkend. Tok myšlenek však přeruší nadřízený nebo jiný kolega s tím, že by potřeboval, abyste si vzali přes víkend přesčas. Uvnitř sebe cítíte k danému úkolu odpor, přesto však nasadíte úsměv a souhlasíte. Jiným příkladem je například pozvání na schůzku. Někdo vám zavolá a přemlouvá vás, abyste si společně zašli do kina, přestože vy byste nejradši leželi doma u oblíbené knihy. Nemáte však to srdce odmítnout a na nechtěnou schůzku stejně dorazíte.

Samozřejmě, že ze začátku máte pocit, že jste udělali něco dobrého pro své kolegy nebo protějšek. Potom se však dostaví pocit bezmoci a neschopnosti. Pokud toto pokračuje delší dobu, může dojít k narůstání tlaku na vašíosobu, a to potom vede k dalším psychickým problémům. Přitom je řešení snadné. Je jím prosté „ne“.

Za „ne“ se nemusíte stydět

Vždy už máte „ne“ na jazyku, ale na poslední chvíli si to rozmyslíte? Děláte špatně. Pokud se vám něco nechce nebo naopak chce, je to vaše svobodná volba a nikdo jiný vám do toho nemá co mluvit. Jako dospělý člověk máte právo volby, a když lidé uvidí, že si umíte dupnout a říci si, co doopravdy chcete, po čase vás začnou více uznávat a vážit si vašich názorů. Budete působit sebevědoměji a lidé nebudou mít potřebu vás využít. Pokud se však nenaučíte říkat „ne“, lidé si vaší ochoty všimnout a budou jí, možné i nevědomky, zneužívat. To přeci vy nechcete.

Trénujte si to

Báli jste celý život říkat „ne“? Natrénujte si to. Nemusíte hned začít tím, že odmítnete práci navíc nebo důležitou schůzku, na kterou se necítíte. Stačí, když řeknete „ne“ například na prostý návrh doma nebo když odmítnete pozvání na kávu, které se vám nehodí. Důležité je také říkat toto silné slůvko i sobě. Další zákusek? Ne, díky. Cigaretu? Ne. Nebojte se být asertivní. Je to vaše právo a uvidíte, že i pár prostých „ne“ dokáže změnit váš život k nepoznání.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Český-magazín.cz

Krásné-bydlení.cz

SEOlaboratoř.cz

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!
Redakce
info@press-media.cz