Pátek, 24 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Na co se soustředit při výběru plastových oken?

Post date:

Author:

Category:

Plastová okna jsou dnes stále populárnějším řešením oken. Není se čemu divit, protože je s nimi spojena řada výhod. Současně však není záhodno jejich výběr podceňovat, ale naopak je nutné dodržovat určitá pravidla.

Jak vybrat plastová okna? Odpovědí na tuto otázku se bude zabývat tento článek.

Trojskla znamenají pro panelákové byty značné úspory

Zakoupit je dnes možné především dva typy plastových oken, a to dvojskla nebo trojskla.

Dvojsklo je sice i v současnosti standardním řešením, ale také trojsklo má některé přednosti, které stojí za zvážení.

Je pochopitelné, že trojsklo se může pochlubit vyšší tepelnou izolací, což dovoluje snížení tepelných ztrát v místnosti výrazně vyšší než u dvojskel. Především pro panelákové byty je možné trojskla doporučit!

Ve srovnání s jinými druhy oken jsou plastová okna bezúdržbová

Plastová okna disponují oproti jiným druhům dlouhou životností, která je svázaná s minimální údržbou. Každá hospodyně potvrdí, že je stačí během roku dvakrát umýt mýdlem nebo saponátem. Žádná sousedka nemůže na jejich adresu říci křivého slova!

Do údržby je pak nutné ještě počítat občasné promazání pohyblivé části kování nebo těsnění. Mytí oken navíc není nijak časově náročné. Zabere maximálně půl hodiny!

Po nastříkání přípravku na čištění skel se doporučuje jednoduše vyleštit okna hadříkem z mikrotenového vlákna, který na okně nezanechá skvrny.

S plastovými okny je možné žádat i o dotace!

Plastová okna jsou v porovnání s hliníkovými nebo dřevěnými úspornějším řešením. Jejich ceny jsou závislé na jejich provedení, což se týká barevnosti, použitého skla i doplňků. Přitom se hodí i do pasivních a nízkoenergetických staveb. Je dobré vědět, že s plastovými okny je možné čerpat i z dotačního programu Nová Zelená úsporám, čímž se výrazným způsobem sníží měsíční výdaje na vytápění.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!