Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Na co myslet před tím, než si koupíte kočku?

Post date:

Author:

Category:

Věděli jste, že Češi drží první místo v Evropě v počtu domácích mazlíčků na celkový počet obyvatel? Rozhodli jste se i vy přidat ke své domácnosti nějakého mazlíčka? Jestli patříte k těm, kteří upřednostní před koupí psa kočku, přečtěte si, na co je dobré myslet před její koupí.

Nejčastěji v českých domácnostech najdeme kočku domácí. Velké oblibu mají mezi Čechy také šlechtěná plemena jako jsou kočky britské, mainské mývalí nebo ragdoll, dále pak plemena jako sibiřská kočka, perská, ruská modrá, bengálská, kartouzská nebo sphynx.

Péče o kočku

Hodně lidí si myslí, že kočka nevyžaduje moc péče, na rozdíl od psa. Je pravdou, že kočka je samostatná a nezávislá. Ale rozhodně neplatí, že se postará sama o sebe.

Předtím než si ji pořídíte proto zvažte, zda na ní budete mít dost času. Kočka potřebuje lidskou pozornost stejně jako pes, ráda si hraje a některá plemena těší i mazlení.

Péče zahrnuje také vyčesávání chlupů. Pokud se chystáte koupit si dlouhosrstou kočku, budete si muset na vyčesávání chlupů vyhradit čas i několikrát do týdne.

Myslete také na výdaje spojené s veterinární péčí. Odčervení, očkování, kastrace, popřípadě zdravotní problémy vašeho mazlíčka- to vše něco stojí.

TIP: Pokud se snažíte vést své děti k zodpovědnosti, je pořízení kočky určitě dobrou volbou. Nezapomeňte děti také zapojovat do péče. Domácí mazlíček není jenom zábava ale také povinnost.

Vybavení pro kočku

Na kočku budete muset dostatečně připravit i svou domácnost. Než si svoje kotě či dospělou kočku přiveze domů, pořiďte si domů potřebné vybavení.

Kočičí záchod

Kočičí záchod potřebuje kočka ať už je vyloženě domácí nebo chodí ven. Kočky mají rády stejně jako lidé své soukromí, a tak většina upřednostňuje kryté záchody. Ty mají výhodu i pro vás, protože ušetří práci s úklidem.

Místo na spaní

Věděli jste, že dospělá kočka naspí v průměru 18 hodin denně? Většinou se uloží tam, kde se jí zrovna zlíbí, ale není od věci pořídit jí pelíšek nebo různá odpočívadla, která poslouží zároveň i na hraní.

Hraní

Kočky, ať už malé či velké, milují zábavu. Pořiďte jim proto dostatek hraček a zábavných prvků. Nemusíte vymýšlet nic světoborného, když budete kočce věnovat svou pozornost, ocení i hru v podobě pohybujícího se světla na stěně nebo papírek na provázku.

Škrabadlo

Jestli chcete před kočkou ušetřit svůj nábytek, nezapomeňte na škrabadlo! Jak se ho naučí používat, budou si brousit drápky na něm. Škrabadla existují v mnoha velikostech, tvarech i barvách, stačí si vybrat.

Krmivo pro kočky

Dnes existuje velký výběr krmiv pro kočky. Vždy byste měli vybrat takové, které vaší kočce přinese dostatek živin. Vybírat můžete z nejrůznějších druhů granulí. Doporučujeme zjistit si také informace o B.A.R.F. stravování u domácích mazlíčků.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!