Středa, 8 února, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Léčba varixů (cévní chirurgie)

Post date:

Author:

Category:

Varixy jsou poslední dobou nejspíš známější pod názvem křečové žíly a postihují velkou část populace – až třetinu žen a pětinu mužů. Jedná se nejen o problém kosmetický, ale hlavně zdravotní. Tvoří se zejména na dolních končetinách a mohou signalizovat postižení cév. Při jejich výskytu je vhodné navštívit lékaře, který posoudí, jak závažný tento problém je a případně navrhne vyšetření u cévního specialisty. Modrých žilek a drobných varixů se ale můžete jednoduše zbavit pomocí laserového ošetření, které většinu těchto projevů odstraní již po jediném ošetření.

 

Laserová léčba

Varixy, stejně jako další cévní onemocnění a malformace, se léčí pomocí cévního laseru nebo sklerotizací, či operativně. Cévních laserů existuje hned několik typů a v poslední době jsou vyvíjeny stále nové a lepší modely. Poslední model cévního laseru DEKA Synchro Nd:YAG je zatím v České republice jen málo rozšířen, mimo jiné i na pražské klinice estetické medicíny Altos. Umí si poradit s rozšířenými žilkami v obličeji, zarudnutím tváří, nebo kuperózou v obličeji. Dále se žilkami na nohou, metličkovými varixy, hemangiony, červenými striemi nebo „ohněm“.

 

Princip zákroku

Při podstoupení zákroku laserový paprsek působí pouze na danou cévu. Je to způsobeno tím, že energie laseru je absorbována krevním barvivem hemoglobinem a ostatní tkáně energii neabsorbují a nejsou tedy nijak ovlivněny. Při absorpci se energie přemění na teplo, které cévu smrští a zataví. Vzniklé odpadní fragmenty se z těla vyloučí přirozeným způsobem. Žilka tak bez následných projevů ihned zmizí. U větších cévek může po zákroku dojít k zarudnutí ošetřeného místa, během následujících dnů však zabarvení postupně bledne, až zmizí docela. Ošetření je bezbolestné a doporučuje se po něm aplikovat na ošetřené místo krémy s vysokými protislunečními filtry, ošetřené místo je totiž citlivé na sluneční paprsky. Je také vhodné dva týdny vynechat pobyt v sauně, soláriu nebo na přímém slunci.

 

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!