Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Kam na jarní prázdniny? Na Kanárské ostrovy, na Madeiru nebo do Ománu!

Post date:

Author:

Category:

Neholdujete zimním sportům, ale chcete si odpočinout od neustálých zpráv o omikronu nebo počtu nakažených? Z Prahy se dá v rámci zimního letového řádu letět do více než stovky destinací, přičemž kromě eurovíkendů se nabízí lenošení a nicnedělání na mořském pobřeží v příjemných teplotách. Namísto tradičních lyží si stačí na jarní prázdniny zabalit plavky, koupit letenky a dobít si vnitřní baterky i doplnit tolik potřebný vitamín D.

Kanárské ostrovy jsou jistota

Kanáry patří do stálé nabídky letiště Praha, nejinak je tomu v rámci zimního letového řádu, který nabízí spojení na ostrovy Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote nebo Fuerteventura několikrát týdně. Stačí zaparkovat na letišti, projít odbavením a za pár hodin lenošit v lehátku se sklenkou tradičního kanárského vína nebo medového rumu v ruce. Španělské ostrovy jsou známé výtečnými moky, ale také fantastickou kuchyní lákající na mořské plody nebo zeleninové speciality.

Na ostrov věčného jara

Další destinací, která láká k objevení, je Madeira. Ostrov věčného jara vábí především na pěší turistiku a překrásnou přírodu. Při trekkingu lze využít stovky kilometrů zpřístupněných zavlažovacích kanálů nebo dalších značených tras. Velmi oblíbenou stezkou mimo zmíněné levády je cesta na Pico Ruivo, horu s nadmořskou výškou 1 872 metrů nad mořem. Ostrov je známý turistickými stezkami, ale také panenskou přírodou a množstvím barevných květů, exotická flora zahrnuje různé druhy orchidejí, lilií, bromélií i strelícií.

Koupání v exotickém Ománu

Ceník parkování na pražském letišti je více než příznivý, obdobně ceny leteckých zájezdů do exotického Ománu, který nabízí fantastické podmínky pro koupání, šnorchlování i potápění. K návštěvě láká i želví rezervace v oblasti Ras al Jinz, jedná se o největší kolonii karet obrovských v Indickém oceánu. Děti se mohou pokochat pohledem na právě vylíhlé želvičky. Lenošení u moře si lze zpestřit také výletem do deštného pralesa Salalah, putováním na velbloudech do Wahibské pouště nebo návštěvou „ománského Grand Canyonu“, který dosahuje hloubky jednoho kilometru.


Ostrov Gozo je ideálním místem pro každého, kdo si na dovolené rád užije spoustu sluníčka, moře a zábavy.


- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!