Úterý, 6 prosince, 2022
- Komerční sdělení -zeny

Jak se vyhnout nepříjemným problémům v zaměstnání?

Post date:

Author:

Category:

V zaměstnání tráví každý z vás velké množství času. S tím se pojí nejenom relativně velký finanční příjem, ale také zodpovědnost, jejíž úroveň se liší v závislosti na vykonávané práci. Vcelku nezáleží na tom, zda pracujete jako pokladní v supermarketu nebo jako asistentka ředitele nadnárodní korporace, protože v obou případech můžete svému zaměstnavateli způsobit škodu. Jak se vyhnout nepříjemným úhradám a komplikovanému jednání?

Dejte si pozor na výši pojistného fondu

Pojištění je závazek podložený pojistnou smlouvou mezi vámi a pojišťovnou. Ta za vás výměnou za zaplacené pojistné přebírá část rizik v případě, že dojde k neočekávané události, k níž bohužel v některých zaměstnáních dochází. Škoda vůči zaměstnavateli může vzniknout během několika okamžiků, a proto se vyplatí sjednání kvalitního pojištění odpovědnosti za zaměstnance. Svou roli bude stoprocentně hrát spoluúčast na úhradě škody, popřípadě výše pojistného fondu.

Komu je pojištění odpovědnosti určeno?

Sjednání tohoto produktu finančního trhu je zcela dobrovolné, takže musíte sami posoudit, zda pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli k výkonu povolání potřebujete. Například při práci v supermarketu sice může dojít k poškození zboží, a tím pádem škodě vůči zaměstnavateli, ovšem nejedná se o nijak likvidační částky. Ovšem pokud byste pracovala jako profesionální řidička nebo asistentka, můžete například nabourat auto a likvidace takové škody už rozhodně není procházkou růžovým sadem.

Existují různé varianty tohoto pojištění

Produkt pojištění odpovědnosti za zaměstnance je dost široký a většina solidních pojišťoven jej rozděluje ještě do několika kategorií. Například ERGO pojišťovna nabízí speciální variantu Standard, která sice pokrývá škody způsobené zaměstnanci, ale nezahrnuje škodné události, k nimž dojde v souvislosti s řízením dopravního prostředku. Tím pádem se tato varianta hodí pro pokladní nebo sekretářky bez referentského školení.

I v zaměstnání se bohužel stávají nepříjemné události. Jejich řešení a úhradě škod velmi přispívá dobře sjednané pojištění odpovědnosti za zaměstnance.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!