Pátek, 24 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Inspirace z Islandu: minimalistická kuchyně

Post date:

Author:

Category:

Minimalisticky elegantní kuchyňský prostor je snem všech těch, kteří hledají funkční a moderní styl, propojený s jednoduchým a nadčasovým designem. Styl islandského bydlení je, pro nás Evropany, ještě pořád málo známý. Míchá koktejl z prvků starožitných, prakticky jednoduchých nebo futuristicky rozbujelých. Často spojuje dva materiály: dřevo a kámen.  I když to může působit nahodile a trochu chaoticky, je v islandském minimalistickém stylu bydlení vše podmíněno jednomu základnímu pravidlu – vše musí být pohodlné, praktické a hlavně útulné. A překvapivě pouze stačí si pohrát a stínovat barvami a vybrat vhodný a kvalitní materiál.

Materiál

Islandskou minimalistickou kuchyni lze vytvořit právě tak v moderním městském bytě jako v rodinném domku. Můžete inklinovat ke strohým liniím, nebo budete možná doplňovat nějakým starožitným předmětem ozdobeným zubem času, abyste podtrhli pocit intimity a tradice udržované ve vašem domově. Ten je totiž i ve zdánlivě chladné kombinaci bílá – černá velice důležitý a dá se vytvořit jedině tak, že do ní vnesete drobnými detaily svou osobnost nebo přihodíte pár přírodních detailů, třeba dřeva. Kvalitní dřevěná kuchyně potřebuje i kvalitní kuchyňskou desku. Velkou popularitu na Islandu zažívá quartz. Quartz je vynikající materiál, masivní, silný a odolný vůči velkému opotřebení, takže vám dlouho vydrží v dobrém stavu. Jako jediný v Česku vyrábí designový materiál quartz společnost Technistone. (www.technistone.com)  Odstíny kolekce Serenity od TechniStone® momentálně patří mezi designovou světovou špičku. Poetic Black, Mystery White, Fantasy Grey nebo oblíbené Calacatty Silva a Amnis. Barvy černé, šedé nebo bílé. Klasika. Nadčasovost. Udržitelnost. Zkuste si s nimi naplánovat interiér ve speciálním vizualizéru: https://technistone.com/www/visualiser/   

Fotogalerie:

Crystal Calacatta Silva: https://1drv.ms/f/s!ArlUSVqDSm0Lgr1lKTW4A7SOkePrrg

Barva

Dalším klíčovým pravidlem pro minimalistickou kuchyni je zvolit barevnou paletu v jednom hlavním odstínu. Další barevné variace se odvozují stínováním od hlavní barvy. Pokud zvolíte například barvu černou, barvy navozující mohou být od tmavě šedé až po bílou. A naopak, pokud zvolíte barvu bílou nebo šedou.

Fotogalerie:

Noble Carrara: https://1drv.ms/f/s!ArlUSVqDSm0Lgr1zYpbtyBkHQWTLyQ

Detail

Snižte všechny rušivé prvky v kuchyni na naprosté minimum. A to od kuchyňského vybavení až po úchytky ke skříňkám.  Pro dokonalou kuchyni v minimalistickém stylu pečlivě zvažte také výšku skříněk. To znamená zvolit skříně na míru, které mohou dosáhnout až ke stropu. Potřebujete totiž hodně úložného prostoru k tomu, abyste vše potřebné k vaření skryli, ale zároveň to před vařením hned našli. Dobrá organizace úložných prostor kuchyně je tedy opravdu důležitá.

Fotogalerie:

Noble Supreme White: https://1drv.ms/f/s!ArlUSVqDSm0Lgr16kuAp-WhFPpVMww

Dokonalé propojení

Minimalistické kuchyně jsou na Islandu trendy, protože jdou skvěle propojit s obývacím prostorem. I proto se designéři na Islandu věnují tomu, aby propojili celý byt nebo dům dokonale s jedním materiálem. Výběr kuchyňské desky se tedy mnohdy odráží nejen v kuchyni. Stejný odstín desky nebo desku ze stejného materiálu naleznete od kuchyně až po koupelnu. Směrování k jednomu hlavnímu materiálu, který vévodí celému obývacímu prostoru rodiny, je na Islandu běžné a nutné právě kvůli ucelenosti celého interiéru. Domov tam totiž není vytvářen po místnostech, ale komplexně.  Není výjimkou, že pokud Islanďan zvolí zmíněný materiál TechniStone® na kuchyňskou desku, zvolí i stejný materiál na kuchyňský stůl, popřípadě si ze stejného materiálu obloží vrchní desku komody v obýváku nebo stolek na klíče v předsíni.

Fotogalerie:

Noble Concrete Grey: https://1drv.ms/f/s!ArlUSVqDSm0LgqVdUs8-itYidtYcMg

Gobi Black v matu: https://1drv.ms/f/s!ArlUSVqDSm0LgqViWY38pRHMKL9RaQ

Lokální interiérové nápady

Sociální sítě jsou skvělým pomocníkem na hledání nápadů přímo od zdroje, lokálně. Nejpopulárnější stránka, která se zabývá islandským designem interiéru je Skreytum hús. Lidé tam posílají fotografie, jak bydlí, rekonstruují, budují nebo jaké doplňky je nadchly.  Skvělou inspirací pro vás může být i stránka kamenictví Granítsmiðjan nebo architektky Guðbjörg Magnúsdóttir.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!