Neděle, 5 července, 2020
- Komerční sdělení -

Elixír zdraví

Post date:

Author:

Category:

O jaký elixír se jedná? O nápoj z jablečného octu. Jablečný ocet je totiž takový kouzelný elixír. Jablko samo o sobě je skvělá plodina, která je pro naše tělo jedna z nejpřirozenějších, protože se pěstuje i v České republice. Jablka jsou hodnotná díky svému obsahu vitamínů a antioxidantů a nerozpustné vlákniny – pektinu. Pektin je výborný pomocník pro trávení, štěpení tuků a dokonce dokáže také zbavovat tělo škodlivin.

Jablečný ocet je přírodním antibiotikem a při pravidelné konzumaci posiluje obranyschopnost organismu. Ovšem to není všechno, také čistí ledviny, napomáhá při chronické únavě, čistí pleť a odstraňuje pálení žáhy.

Pojďme si vyrobit takový elixír zdraví:

Suroviny:

2 lžíce jablečného octa s květem černého bezu, 2 lžičky třtinového cukru, 1 limetka, sezónní ovoce, 0,75 litru vody (převařené, vlažné)

Postup:

  1. Limetku nakrájíme na malá kolečka, ovoce na plátky (bobulovité necháme vcelku). Dáme do džbánku, vlijeme ocet, sirup a převařenou vodu.
  2. Nejlepší je pít na lačno před snídaní, vlažné až teplé. Nejlépe půl hodiny před snídaní, nebo mezi snídaní a obědem.
  3. Nastartuje metabolismus, pomáhá odbourávat tuky, pomáhá při hubnutí, detoxikuje.

Na takový elixír je dobré si pořídit kvalitní nůž. Například sadu kuchyňských nožů CKS- 4 od Oravy z ušlechtilé oceli, které jsou vysoce pevné díky tomu, že jsou vyrobeny z jednoho kusu kovu. Rukojeti jsou vyrobeny z tvarovaného tvrdého plastu a jsou k oceli připevněny tří bodovým masivním nýtováním.  Sada zahrnuje nůž na porcování (délka čepele 20 cm), nůž na chléb (délka čepele 20 cm), nůž na maso (délka čepele 20 cm), univerzální nůž (délka čepel 12,5 cm) a nůž na loupání (délka 9 cm).

Výběr pomocníků do kuchyně rozhodně není dobré podcenit.

Tak přejeme dobrou chuť a hlavně hodně zdraví!

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy

Chcete si pořídit domácí wellness? S projektováním wellness na míru vám pomohou specialisté z Wellness Vision!
Vybíráte si nový mobilní telefon? Vsaďte na stylový iPhone Xs od Applu!

Proč se „zahnízdit“ na Žižkově?

Porod vlastního potomka a tudíž založení skutečné rodiny patří k významnému okamžiku v životě ženy. Nejenže už nikdy nebude nic jako dřív,...

Cestování po Česku? Navštívit Karlštejn by měl jednou za život každý!

A nejvhodnější čas je právě letos, protože letošní rok patří výletům po Česku. Už víte, kam vyrazíte s rodinou o prázdninách? Místem, které...

Klíšťata: věčný problém teplé sezony

Jakmile se začne oteplovat a procházky se začnou prodlůžovat, přichází na řadu tradiční problém – klíšťata. Nejde pouze o nepříjemný zážitek z...