Pátek, Říjen 23, 2020
- Komerční sdělení -

Co je věková přiměřenost? Třeba výběr hračky dle věku dítěte

Post date:

Author:

Category:

Často slýcháme o hyperaktivních dětech. Právě pro tyto děti je aktivita v podobě hraní si velmi důležitá. Hyperaktivní děti mají často problém s udržením pozornosti. Proto je velmi důležité hrou je k udržení pozornosti motivovat. Pokud je tedy vaše dítě hyperaktivní, pamatujte na vhodnéhračky dle věku dítěte. U výběru hraček pro miminka ještě problém hyperaktivity není třeba příliš řešit. Důraz na výběr správných hraček je však třeba klást u hraček pro děti od 12 měsíců, hraček pro děti od 2 let, hraček pro děti od 3 let, hraček pro děti od 4 – 6 let a hraček pro děti starší. S nadsázkou mluvíme o hračkách pro děti od 7 do 99 let, neboť ani mnozí dospělí z hyperaktivity nevyrostou a hraní je dokáže uklidnit.

Méně někdy znamená více

Až budete svým dětem (ať už jsou hyperaktivní, nebo nikoliv) pořizovat nové hračky, pamatujte na to, že méně hraček mnohdy znamená více. Rodiče a prarodiče často lásku k svým dětem projevují tím, že je zasypávají hračkami. Je určitě dobré, když bude mít dítě doma nějakou tu dřevěnou hračku, hračku prokreativní tvoření, magnetku, motorickou hračku, puzzle a starší děti společenskou hru, v žádném případě však není třeba to s množstvím hraček pro nejmenší ani hraček pro starší přehánět. Velké množství hraček může totiž působit rušivě a pozornost dětí tak může být rozptylována.

Hračky a mentální a fyzická aktivita

U dětí je obecně dobré kombinovat mentální a fyzickou aktivitu. Mezi hračkami pro holky a hračkami pro kluky najdete spoustu takových, které zaměstnají dítě mentálně, i takových, které ho zaměstnají fyzicky. Prohlédněte si nabídku internetového obchodu mracekzhracek.cz a proberte hračkami dle věku, hračkami dle typu, hračkami pro holky a hračkami pro kluky. Určitě tam objevíte skvělé hračky právě pro své děti.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy

Vybíráš chytré hodinky? Nové Apple Watch 6 tě ohromí!

Jak (znovu) ulovit partnera rybáře?

Je váš partner rybář? Rybaření je jeho jedno velké hobby, vášeň či povolání? Miluje tu pohodu, kdy může na břehu rybníka či...

Ovoce jako váš nejlepší přítel

Rádi bychom v následujících řádcích zbořili několik mýtů o ovoci a zajistili mu trochu lepší reputaci, než jakou mohlo v posledních obdobích získat.

Zelená pro vaše děti

Společnost Zelená Žirafa se na českém trhu prezentuje prodejem dětských hraček, kočárků a jiných potřeb pro děti. Specializujeme se především na výběr...