Středa, 30 listopadu, 2022
- Komerční sdělení -zeny

Sušené bylinky – kde všude je můžete využít?

Post date:

Author:

Category:

Když se řekne bylinky okamžitě si vzpomenete na jejich krásnou a omamnou vůni? Svazek sušené levandule nebo máty krásně voní a je také hezkou i praktickou dekorací. Bylinky obecně se využívají hlavně při vaření. Mít doma sušené bylinky je vždycky dobrá volba. Když nemáte po ruce čerstvé a potřebujete dochutit marinádu nebo rovnou celé jídlo, jsou právě ty sušené adekvátní náhradou.

Bylinky nejen v kuchyni

Nejen v kuchyni, ale také v mnoha dalších odvětvích jsou sušené bylinky účinné. A jejich zdravotní účinky jsou nezpochybnitelné. Můžete z nich například připravit dobrý a zdravý čaj, domácí masku na pleť nebo z nich vyrobit drobnosti, kterými obdarujete celou rodinu. Kromě vaření, kde dál je můžete využít? A jaké účinky pro vás budou mít?

Připravte si výborný čaj

Bylinkový čaj si můžete dát ráno ke snídani nebo odpoledne, kdy si ho vychutnáte například u četby dobré knihy nebo sledování seriálu. Udělejte si z pití čaje rituál, který si budete denně užívat. Připravit si můžete například také čaj z přírodně vysušených květů z levandule. Voňavý čaj navodí příjemnou atmosféru a jak je známo, právě levandule má uklidňující účinky, takže může působit na duševní zdraví. Také má pozitivní účinky při léčbě akné, při stresu, nespavosti a mnoha dalším.

Vaření a pečení

Víte, že bylinky je možné použít také při vaření a pečení? Přirozeně si vybavíte třeba pažitku, libeček, tymián a další bylinky, které v kuchyni používá snad každá hospodyňka. Pravdou je, že moderní gastronomie pracuje i s méně známými sušenými bylinkami. Můžete si připravit například levandulový koláč, sirup z heřmánku a mnoho dalšího.

Relaxační koupele

Těšíte se po náročném dni domů, kdy si budete moct odpočinout u dobrého seriálu nebo sklenice vína? Vyzkoušejte relaxační koupel, která z vás vyplaví stres, nervozitu i napětí z celého dne. Když do koupele přidáte bylinky celou koupel nejen provoníte, ale například zklidní podrážděnou pokožku hlavy, doporučuje se také při migréně nebo stresu. A jaké bylinky do koupele přidat? Například přírodní vysušené květy z heřmánku má skvělé uklidňující účinky. Při koupeli platí, že méně bylinek je někdy více a pozor na jejich míchání. Aby se z koupele nestala příliš aromatická esence, která způsobí bolesti hlavy.

Péče o pleť

Bylinky jsou skvělými pomocníky také při přírodní péči o pleť. Využít můžete například bylinné odvary nebo tonika, které pleť zbavují nečistot a dodávají ji vitamíny. Kromě jiného mají spoustu pozitivních účinků například na akné. Můžete si připravit bylinkovou parní lázeň, kdy se během inhalování a nápařky roztáhnou póry a krásně pročistí. Při péči o pleť můžete využít například přírodní vysušené Růžové pupeny, které obsahují antioxidanty a vitamíny. Ty přispívají k mladistvé a zdravě vypadající pokožce.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!