Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Předsevzetí zhubnout? S pevnou vůlí pomůže proteinová dieta!

Post date:

Author:

Category:

S vánočními svátky se blíží čas mlsání i trávení volného času na pohovce při sledování pohádek a romantických filmů. Pohodu pak vystřídá šok při pohledu na cifru na osobní váze a předsevzetí vše změnit od nového roku. Jak tentokrát uspět a shodit nadbytečné kilogramy? Jak nespadnout do koloběhu jojo efektu? Stačí si nastavit cíl a vyzkoušet proteinovou dietu!

Co je proteinová dieta

Shodit pár kil bez neustálého hladovění? Stačí přijmout správný jídelní režim a přidat pohyb, tuky budou mizet doslova před očima. Samozřejmě je nutné nastavit reálné cíle, odborníci doporučují shodit asi jeden kilogram týdně, což je s proteinovou dietou hračka. Funguje totiž na snadném principu, kdy se ve stravě omezí sacharidy a tuky, naopak se přidají bílkoviny neboli proteiny, které mají nízkou energetickou hodnotu. S takovou dietou pomohou speciálně připravené proteinové pokrmy, ale lze si samozřejmě připravovat dle návodu i vlastní.

Při chuti na sladké

Největším problémem při držení diet bývá chuť na sladké, která přepadává při hladovění. S proteinovou dietou hladovění nehrozí, jedná se o zdravý způsob, jak dosáhnout vysněné postavy. Navíc se při držení diety není nutné vzdát chuti na sladké, připravit si lze proteinové palačinky doplněné o ovoce, o domácí marmeládu bez přidaného cukru nebo výjimečně je pojídat s hořkou čokoládou nebo s karamelem. Výborně chutnají také tyto zdravé palačinky s citronovou příchutí nebo s drceným kokosem.

Svačinka s 15 gramy bílkovin

Lidé na dietě často řeší, jak se stravovat v práci, na cestách nebo při služebních výjezdech, kdy dotyčný nemá šanci si připravit jídlo nebo vybrat takové, které by odpovídalo výživovým požadavkům. Snadným řešením jsou proteinové tyčinky, které obsahují minimum sacharidů (přibližně 10-30 %), ale neskutečných 15 gramů bílkovin. Díky této plnohodnotné svačině nehrozí, že se naruší fungování metabolismu nebo dojde k hladovění.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!