Sobota, 1 dubna, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Jak vybrat ideální školku?

Post date:

Author:

Category:

Vstup do mateřské školy je pro děti i jejich rodiče velký krok. Dítě se dostane do úplně nového kolektivu a bude zažívat úplně jiné věci než doposud. Výběr správné školky je proto důležitá a zodpovědná záležitost. Všichni přece chceme pro děti to nejlepší. A školka, ta je pro malé dítě velká součást života. 

Podle čeho vybrat školku? 

Jak správnou školku vybrat? Záleží na tom, jaké máte priority. K té pravé vás může nasměrovat několik cest. 

 • Vzdálenost 
  Umístnění školky je důležité, obzvlášť pokud nejste vybaveni autem. Naštěstí existuje tzv. spádovost, která vám zajišťuje, že se dostanete do školky v místě vašeho bydliště. Můžete ale samozřejmě zkoušet i jiné školky, např. školku v blízkosti vašeho zaměstnání. To bude praktické, pokud se žáčkovi udělá během dne špatně a paní učitelky budou chtít, abyste si ho co nejdříve vyzvedli. 
 • Zaměření 
  Některé školky, obzvlášť ty soukromé, mají speciální zaměření na určité oblasti, ve kterých děti rozvíjejí. Jsou například školky sportovní či školky zaměřené na cizí jazyky. Jazyková školka v Praze 6 nabízí už těm nejmenším dětem výuku angličtiny s rodilým mluvčím, samozřejmě přizpůsobenou věku těchto dětí. 
 • Alternativní pedagogika
  Některým rodičům nemusí vyhovovat klasický přístup a vyhledávají alternativy. Oblíbené jsou Montessori či lesní školky. 
 • Doporučení 
  Výborným ukazatelem o kvalitní školce je samozřejmě doporučení od známých.  

Školka není jen o hlídání! 

Správná školka by neměla nabízet pouhé hlídání dětí, měla by především vzdělávat a pomáhat dětem ve správném vývoji. Každá školka přistupuje ke vzdělávání jinak. Anglická školka v Praze dává dětem opravdu hodně. Děti zde získávají všeobecný přehled o světě, učí se básničky a písničky, rozvíjí své pohybové a grafomotorické schopnosti. Kromě toho se pod vedení lektorů a rodilých mluvších seznamují s angličtinou. Tím získávají výborné předpoklady pro další jazykové vzdělání. 

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!