Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Hledáte nové zaměstnání? Začněte životopisem

Post date:

Author:

Category:

Přišli jste o práci? Nebo jen cítíte, že už je čas na změnu? V každém případě vás teď čeká hledání nového zaměstnání. A jak už název článku napovídá, správně napsaný životopis je nezbytný základ.

Jak správně napsat životopis?

Zapomeňte na slohová cvičení ze školy. Životopis, který vám zajistí pozornost personalistů ve vysněném zaměstnání, musí být strukturovaný. To znamená, že obsahuje informace podané systematicky a přehledně

Strukturovaný životopis vypovídá stručně o tom, kdo jste. O vašem vzdělání, profesních zkušenostech, specifických dovednostech, ale také například o vašich zálibách

Tipy personalistů

Na internetu najdete spoustu šablon a ukázek, které vám napoví, jak má správný životopis vypadat. Pojďme se tedy raději zaměřit na obsah. Co by ve vašem životopise rozhodně nemělo chybět?

Pochvalte se

Přemýšlejte nad tím, co vás odlišuje od ostatních kandidátů. Hledáte práci jako sekretářka šéfa velké společnosti? Co asi takový šéf ocení? Heslovitě popište své dovednosti. Můžete jít i do detailů. Dokážete připravit skvělé latté? Pokud to nějak souvisí s pracovní pozicí, uveďte to.

Zaměstnavatelé dnes téměř všude vyžadují znalost angličtiny. A to často pro profese všech úrovní. Když se umíte domluvit anglicky, je to pro vás na pracovním trhu velká výhoda. Do životopisu znalost angličtiny rozhodně uvádějte. Ale pozor. Buďte upřímní. Na případném pohovoru by si vás mohli z anglické konverzace naživo i vyzkoušet. Pokud máte v angličtině mezery, raději znalosti oprašte absolvováním kurzu. Dnešní doba nahrává moderním řešením a některé kurzy angličtiny jsou online. Můžete si vyzkoušet i psychologicky propracovanou metodu učení jazyka na kurzu angličtiny s hypnózou.

Uveďte své záliby

Vaše koníčky o vás hodně vypoví. Uvádějte však jen takové záliby, které budou zaměstnavateli sympatické. Chcete pracovat jako průvodce na hradě? Výlety za kulturou jsou v takovém případě perfektním hobby. 

Připojte motivační dopis

Tam, kde je to možné, připojte i motivační dopis. Informace z životopisu v něm příliš nerozebírejte. Spíš se zaměřte na to, jaké benefity zaměstnavateli plynou z toho, když vás zaměstná. A proč chcete pracovat právě u něj.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!