Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Dámské boty – jak si vybrat správně padnoucí obuv?

Post date:

Author:

Category:

Dámské boty vždy tvořily velmi důležitou část ženského šatníku. Velmi často ale podceňovanou. Přitom boty máme na nohou velkou část dne a je prakticky jedno, o jakou se jedná. Je velmi důležité, aby byly kvalitní a pohodlné. Nezapomeňte, že chrání vaše nohy a ty jsou vám oporou a nosí vás celý život. Samozřejmě by měly být i hezké a dobře vypadat. Obuv je vhodné sladit se stylem oblečení a možná nezapomenout i na současné módní trendy. Jak si vybrat dokonalé boty?

Dámské boty – základní zásady při nákupu

Nevěřte velikosti, která je na obuvi uvedená. Její skutečnost se totiž velmi často značně liší. Proto je velmi důležité si obuv vyzkoušet. Vyzkoušejte celý pár obuvi. Většina lidí zkouší pravou, která ale bývá větší. Obuv zašněrujte a projděte se po prodejně. Na nohou mějte takové ponožky, jaké budete běžně v obuvi nosit.

Boty a kozačky volte asi o půl centimetru větší, než potřebujete. Tím dopřejete prstům dostatek volného prostoru. S tím souvisí i dostatečná šířka, protože chybou velkého množství bot je to, že jsou úzké. Prsty jsou pak v botě namačkané k sobě a někdy se dokonce i překrývají.

Aby vám obuv vydržela co nejdéle, musíte se o ni správně starat. Boty pravidelně střídejte i podle počasí a ročních období. Po vyzutí napínejte na napínáky a při obouvání používejte lžíci. Nezapomeňte ani na pravidelnou impregnaci, pokud je to nutné.

Ženy mají více tvarů chodidel než muži. I proto je výběr obutí mnohem složitější a je tím také vysvětleno, proč jim to mnohem déle trvá.

Boty zkoušejte spíše odpoledne než ráno. V této době jsou již lehce oteklé, což může představovat maximální velikost. Vyhnete se tak situaci, kdy vás najednou začnou nové krásné boty tlačit.

Jestliže vybíráte lodičky na vysokém podpatku, pamatujte na to, že musí padnout jako ulité. Nikde nesmí škrtit a ani být volné. Taková chůze by pak nebyla radostí, ale peklem.

Opatrně s jehlovými podpatky. Jedině ten, kdo na nich opravdu chodit umí, si je může dovolit.

Mnoho prodavačů často tvrdí, že se bota nošením roztáhne a přizpůsobí se noze. Vy se ovšem raději držte toho, že vám musí boty perfektně sedět již při zkoušení. Většina obuvi se rozhodně nenatáhne a zejména ta vyrobená z umělých materiálů.

Při výběru sandálů volte ty se širšími pásky, které se dají povolit. Tenké pásky se velmi často zařezávají do kůže hned, jakmile vám otečou nohy a nevypadá to hezky.

Jak se v nabídce bot orientovat?

Druhů obuvi je hodně a na každý účel se hodí jiná. Jejich použití a funkci ovlivňuje materiál, konstrukce, provedení i způsob údržby.

Společenská obuv

Hodí se hlavně do interiéru. Obvykle se jedná o polobotkovou obuv v klasickém střihu s usňovou podešví, která je k vršku přilepená. Je dosti citlivá na vlhko a nerovný povrch.

Vycházková obuv

Tyto boty už jsou ideální na chození venku (hlavně po komunikaci) či v místnostech. Jejich konstrukce už je trvanlivější a pevnější. Střihy, použité materiály i provedení je velmi pestré od letních tenisek až po zimní kozačky.

Sportovní obuv

Jak již název napovídá, toto jsou boty, které se nosí na různé sporty. Jejich konstrukce je přizpůsobena druhém sportu. Vybírejte tedy jen ten typ, který je vhodný pro danou sportovní aktivitu. Velkým oříškem bývají běžecké boty. Rady pro jejich výběr si můžete přečíst tady.

Obuv na doma

Pohodlná a lehká obuv s jednoduchou konstrukcí. Nosí se jen v místnostech, protože není vhodná do vlhka nebo mrazu a ani do terénu.

Rekreační obuv

Na nošení při různých sportovně-rekreačních nebo vycházkových příležitostech. Jsou vhodné i na delší vzdálenosti v různém terénu. Tyto boty mají pevnější konstrukci a silnou podrážku.

A na závěr ještě jedna inspirace. Překvapivé kombinace jednoho páru bot s celým outfitem, naleznete zde.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!