Sobota, Říjen 31, 2020
- Komerční sdělení -

Čtyři důvody, proč nepodceňovat spánek

Post date:

Author:

Category:

Ať už máte matraci velkou 80×200 nebo 140×200, v žádném případě byste neměli podceňovat spánek jako takový. Spánek je totiž velice důležitý, během něj si lidské tělo nejen odpočívá, ale také se svaly regenerují a mozek zpracovává všechny informace, které během dne posbíral. To, jak dlouho by každý člověk měl spát, to je velice individuální. Zatímco někomu vyhovuje spát šest či sedm hodin, jiní musí v posteli strávit i deset či jedenáct hodin. Ať už musíte spát méně nebo více, prozraďme si důvody, proč spánek nepodceňovat. 

Regenerace

Jak již bylo zmíněno, během spánku dochází k regeneraci těla, a to je velice důležité a potřebné. Během spánku dochází k opravení poškozených buněk, také se shromažďují všechny síly na další den. V případě, že nebudete spát dostatečně, během dne bude tělo spíše přežívat. Tělo bude bez energie, což se projeví i na postavě, jelikož energii budete dostávat do těla díky sladkému. 

Trávení

Kromě jiného během spánku dojde k upravení žaludku, respektive k úlevě trávicího systému. Během dne totiž trávicímu systému dáváte opravdu velice zabrat, neustále něco pojídáte, uždibujete nebo pijete. Ne všechno, co do těla dostanete, je pro tělo dobré, a tak se během spánku s tímto tělo pere. 

Hormony

Možná si to neuvědomujete, ale během spánku dochází k vyplavení velice důležitých hormonů, během kterých nelze fungovat. Například se během noci vyplavuje kortizol, růstový hormon nebo melatonin. O hormonech se ví, že mají zásadní vliv na fungování celého organismu, bez nich je narušená rovnováha těla a funkce nefungují tak, jak mají. 

Kognitivní funkce

Dalším důvodem, proč raději nepodceňovat spánek, jsou kognitivní funkce. Řeč je konkrétně třeba o přemýšlení, plánování, také rozhodování nebo soustředění. Pakliže trpíme nespavostí nebo nespíme dostatečně dlouho, máme problémy nejen se zmiňovanými věcmi, ale také naše zdraví není zrovna pevné.

TIP: Nezapomínejte na to, že i děti si zaslouží kvalitní matrace a postele. Jejich páteř je ve vývinu a pro rozvoj dětského mozku je dostatečný spánek obzvláště důležitý. Dětské patrové postele a postýlky seženete nejlevněji na signal-nabytek.cz. 

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy

Vybíráš chytré hodinky? Nové Apple Watch 6 tě ohromí!

Designové módní doplňky nikdy nevyjdou z módy

Pokud si ráda prohlížíte časopisy o módě a módním stylu, pak jistě víte, že to co bylo v módě včera, už za pár dní...

Jak skladovat letní oblečení?

V posledních dnech se podzim plnou silou hlásí o slovo. Je tedy víc než jasné, že letní šaty, sukně a kraťasy už...

Jak (znovu) ulovit partnera rybáře?

Je váš partner rybář? Rybaření je jeho jedno velké hobby, vášeň či povolání? Miluje tu pohodu, kdy může na břehu rybníka či...