Pátek, 14 srpna, 2020
- Komerční sdělení -

Čtyři důvody, proč nepodceňovat spánek

Post date:

Author:

Category:

Ať už máte matraci velkou 80×200 nebo 140×200, v žádném případě byste neměli podceňovat spánek jako takový. Spánek je totiž velice důležitý, během něj si lidské tělo nejen odpočívá, ale také se svaly regenerují a mozek zpracovává všechny informace, které během dne posbíral. To, jak dlouho by každý člověk měl spát, to je velice individuální. Zatímco někomu vyhovuje spát šest či sedm hodin, jiní musí v posteli strávit i deset či jedenáct hodin. Ať už musíte spát méně nebo více, prozraďme si důvody, proč spánek nepodceňovat. 

Regenerace

Jak již bylo zmíněno, během spánku dochází k regeneraci těla, a to je velice důležité a potřebné. Během spánku dochází k opravení poškozených buněk, také se shromažďují všechny síly na další den. V případě, že nebudete spát dostatečně, během dne bude tělo spíše přežívat. Tělo bude bez energie, což se projeví i na postavě, jelikož energii budete dostávat do těla díky sladkému. 

Trávení

Kromě jiného během spánku dojde k upravení žaludku, respektive k úlevě trávicího systému. Během dne totiž trávicímu systému dáváte opravdu velice zabrat, neustále něco pojídáte, uždibujete nebo pijete. Ne všechno, co do těla dostanete, je pro tělo dobré, a tak se během spánku s tímto tělo pere. 

Hormony

Možná si to neuvědomujete, ale během spánku dochází k vyplavení velice důležitých hormonů, během kterých nelze fungovat. Například se během noci vyplavuje kortizol, růstový hormon nebo melatonin. O hormonech se ví, že mají zásadní vliv na fungování celého organismu, bez nich je narušená rovnováha těla a funkce nefungují tak, jak mají. 

Kognitivní funkce

Dalším důvodem, proč raději nepodceňovat spánek, jsou kognitivní funkce. Řeč je konkrétně třeba o přemýšlení, plánování, také rozhodování nebo soustředění. Pakliže trpíme nespavostí nebo nespíme dostatečně dlouho, máme problémy nejen se zmiňovanými věcmi, ale také naše zdraví není zrovna pevné.

TIP: Nezapomínejte na to, že i děti si zaslouží kvalitní matrace a postele. Jejich páteř je ve vývinu a pro rozvoj dětského mozku je dostatečný spánek obzvláště důležitý. Dětské patrové postele a postýlky seženete nejlevněji na signal-nabytek.cz. 

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy

Chcete si pořídit domácí wellness? S projektováním wellness na míru vám pomohou specialisté z Wellness Vision!
Vybíráte si nový mobilní telefon? Vsaďte na stylový iPhone Xs od Applu!

Kočárek, který perfektně slouží malým i velkým

Máte představu, v jakém kočárku budete vozit svého nejmenšího? Pokud ano, tak je to jen dobře, protože právě kočárek je základní výbavou pro...

Plánujeme svatbu krok po kroku

Došlo v nedávné době k zasnoubení? Pak není dobré otálet! Člověk se musí pustit do plánování svatby hned, co je o ruku...

Co je to kolagen a jaké jsou jeho přínosy?

Dodejte svým vlasům potřebný kolagen. Vaše klouby kolagen potřebují, dodejte jim ho. To neustále slýcháme z televizních reklam. Je sice pravdou, že...