Pondělí, 20 března, 2023
- Komerční sdělení -zeny

Box – moderní způsob hubnutí

Post date:

Author:

Category:

Chcete zhubnout a zároveň si vytvarovat postavu, abyste neměli ostudu na pláži v plavkách. Také se udržet v plné síle a zdraví? Zkuste kondiční box.

Proč začít boxovat?

Box má většina z nás zafixován jako drsný sport z upocených temných posiloven, který provozují jen testosteronem nabití muži. To jsou však jen předsudky, boxovat může každý. Kondiční box mohou provozovat ženy i děti od 12 let výše.

Boxování je ideálním sportem pro hubnutí. Nastává při něm větší fyzická zátěž, proto také spalujete více kalorií a účinně si formujete postavu. Posiluje prsní a zádové svalstvo a jeho provozování není nijak náročné. Působí pozitivně i na kardiovaskulární systém.

Největším benefitem kondičního boxu je psychická pohoda. Ať už máte stres doma nebo v práci, boxem všechno přebytečné vypětí dostanete ze sebe ven. Při boxování se vyplavují endorfiny a ty mají pozitivní vliv na duševní zdraví a lépe se pak také hubne.

Při kondičním boxování máte rovněž dobrý pocit z toho, že se dokážete ubránit a jeho procvičování slouží jako základ pro další techniky sebeobrany.

Trénink

Boxerský trénink má několik fází. První je protažení, poté následuje nácvik boxerských technik, které procvičí celé tělo. Nejde jen o stereotypní bušení do pytle, ale také procvičení různých stylů a typů úderů. Součástí boxerského tréninku je i kondiční cvičení a posilování celého těla, při čemž nastává spalování kalorií. Na závěr následuje opět protažení.

Existují další odvětví s boxem související. Fitbox, který se provádí na boxovacích totemech. Taebo, což je cvičení s hudbou spojené s určitou formou pohybového umění. Body Combat je cvičení, které je spojeno s tradičními východními technikami bojových umění.

Sportovní náčiní

Základním vybavením je boxovací pytel. Ten je napevno zavěšen na stropě a volně se pohybuje ve vzduchu. Tak do něj můžete bít pěstmi, i kopat a zkoušet různé údery. Je naplněn textilní drtí, která je velmi pevná a zároveň snadno odolává úderům. Vnější část je potažena umělou kůží.

Jako ochrana rukou vám poslouží boxerské rukavice. Ty by měly přesně sedět a být kvalitní, aby dlouho vydržely. Vyrábějí se v mnoha barevných provedeních. Výběr rukavic je opravdu velký.

Boxovací hruška je nezbytným doplňkem pro kondiční box. Učí vás rychlým reakcím a posiluje intenzitu vašich úderů. Nacvičíte si tak techniku a protáhnete celé tělo. Boxovací hruška by ve vaší výbavě rozhodně neměla chybět.

Chrániče na box se hodí pro ty, kteří se pouštějí do zápasů a potřebují tak být chráněni proti úderům. Chrání hlavu, zuby, nohy i ruce. Slouží nejen k samotnému boxu, ale také při dalších bojových sportech.

Kondiční box je ideálním sportem při hubnutí a tvarování postavy. Zpevněním svalstva horní i dolní poloviny těla posílíte páteř a vytvarujete si tak ideální tělo, které vás bude nejen reprezentovat, ale také chránit. Zároveň se zbavíte stresu a nadměrné psychické zátěže, není nic lepšího než si po náročném dni bouchnout do pytle.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!