Neděle, 28 května, 2023
- Komerční sdělení -zeny

3 nejčastější mýty o vlasech, pravda nebo lež?

Post date:

Author:

Category:

Říká se, že vlasy se mají stříhat, aby rostly rychleji, že suché konečky je mastí a studená sprcha na závěr dodá vlasům lesk. Kolik mýtů jedna žena za život už slyšela? Pravda je, že internet a i zajisté vaše okolí jsou plné doporučení typu – vlasová kosmetika vám zaručí lesklé vlasy s objemem a zastaví vypadávání vlasů. Nevíte, čemu věřit? Prozkoumaly jsme pro vás 3 nejčastější vlasové mýty.

Vlasy porostou rychleji při častém střihání

50% pravda / 50%  lež

Kolikrát tuto větu někdo už slyšel, že už zní jako profláklá lež? V každém kadeřnictví vám vysvětlí, že růst vlasů pramení z vlasových folikul na hlavě. Logicky není tedy možné ostříhání spodní části vlasu mělo jakýkoliv vliv na folikuly, které se nachází prakticky v lidském těle. Nicméně, suché a roztřepené konečky mají tendenci se odlamovat. Větší množství odtržených vlasů dává dojem řidšího objemu. Stříhání konečků tedy nepomůže s přímým růstem vlasů a ani nezastaví padání vlasů, ale zajistí, že se nebudou lámat v délkách a budou mít šanci dorůst. Kadeřnictví vám také poradí vhodnou vlasovou kosmetiku, která zaručí celkovou hydrataci vlasů, aby ke stříhání nemuselo docházet častěji. Dobrým krokem je brazilský keratin, který obnovuje vlasové vlákno uvnitř a jeho účinky chrání vlasy déle než půl roku. Pokud jste někdo, koho trápí padání vlasů ve větším množství poraďte se v kadeřnictví, existuje totiž řešení. Sice stříhání konečků a hydratace nepomůžou vlasům růst, mezoterapie s plazmaterapí mají velký vliv na obnovu růstu vlasů. Stimulují přímo vlasové folikuly a dodají jim potřebné vyživující látky.

Studená voda na závěr mytí vlasů dodá vlasům lesk

50% pravda / 50% lež

Říká se, že studená voda pomáhá uzavřít póry ve vlasech a tím je dělá lesklejší. Vlasy neobsahují živé buňky, a proto nemohou reagovat na horkou či studenou vodu. Nicméně, extrémně studená voda (těšně před bodem mrazu) pomůže s odrazem barvy ve vlasech. Pokud toužíte po lesklých vlasech, existují méně drastické metody, než polívání se tak studenou vodou, která vám užene zástavu srdce. Základ je poradit se v kadeřnictví a vybrat vhodnou vlasovou kosmetiku. S leskem zajisté pomůže brazilský keratin, který dokáže dodat lesk vlasům, vyrovnat je a jak už bylo zmíněno, obnovit jejich vnitřní strukturu.

Lupy jsou známkou suché pokožky

Pravda

Ano, tento mýtus je pravdivý. Nicméně, mohou mít mnoho jiných příčin jako špatné environmentální vlivy nebo usazené zbytky, kterou zanechala vlasová kosmetika. Pokud vás trápí lupy a už jste vyzkoušela všemožné prostředky, je opět dobré poradit se v kadeřnictví. Plazmaterapie může také pomoc s lupy kromě efektu na padání vlasů.

- Komerční sdělení -
- Komerční sdělení -magazin

Mohlo by Vás zajímat

Sponzorované odkazy


Vybíráte si nový tablet? Vsaďte na stylový iPad mini od Applu!