Zprávy 

Jaké stínění vybrat pro francouzská okna?

E-zena.cz on Facebook
  • 11
    Shares

Francouzská okna slibují opravdu nádherný výhled, zároveň vypadají velice moderně, proto se na ní vůbec čemu divit, že jsou stále častější součástí novostaveb. Skrze velká francouzská okna do místnosti proudí spousta světla, díky čemuž interiér působí vzdušnějším dojmem. Zároveň je ale potřeba si uvědomit, že skrze takto velká okna je z ulice hodně vidět, proto by se jejich majitelé měli zamyslet nad vhodnou technikou stínění.

Japonské posuvné stěny

Jako první vhodnou volbu zmíníme japonské posuvné stěny, které se stále častěji objevují v moderním bydlení. Jejich předností je opravdu zajímavý design, který můžete díky pestré paletě barev, vzorů i motivů dokonale přizpůsobit svému vkusu i zařízení konkrétní místnosti. Na přání si můžete nechat posuvné stěny potisknout i vlastním vzorem. Další předností je snadná montáž a ještě jednodušší ovládání, které může být buď manuální, nebo motorické.

Vertikální žaluzie

Pokud máte doma velká francouzská okna, můžete se rozhodnout i pro vertikální žaluzie, které se hodí i pro atypický tvar oken. I v tomto případě nebudete ochuzeni o rozmanitý výběr z několika barevných odstínů, nabízí se i možnost vybírat vertikální žaluzie s potiskem. Žaluzie se vyrábí z látek, které se liší svou propustností – některé jsou průsvitné a skrze ně tak do místnosti proudí více světla, jiné jsou naopak plně zatemňující a zaručí, že se k vám domů nedostane jediný paprsek sluníčka.

Závěsy

Co se stínění francouzských oken týče, opomenout bychom neměli ani klasiku, kterou představují závěsy. Zapomeňte ale na závěsy, se kterými jste se možná setkávali v dřívějších letech – tehdy byly součástí oken mohutné a příliš těžké látky, které na pohled vypadaly robustně a nepříliš lákavě. Současné závěsy na okna se vyrábí z lehkých látek, které se opět liší propustností světla. Design závěsů lze hravě přizpůsobit celkovému pojetí daného interiéru – vybavení tak můžete přizpůsobit nejen barvu, ale i třeba vzor látky, ze které si závěsy na okna necháte vyrobit. Závěsy je také možno kombinovat s jiným typem stínící techniky – například s látkovými roletami.

Related posts